Nedim Barut

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Yazılım konusunda uzmanlaşmıştır.

PricewaterhouseCoopers şirketinde, Sistem ve Süreç Denetimi bölümünde çalışmıştır. Bu dönemde görev aldığı BT içerikli projeler (COBIT gibi) ile çeşitli sektörlerdeki şirketlerin farklı departmanlarındaki süreçler, risk analizleri ve en iyi uygulamalar konularında tecrübe edinmiştir.

Kariyerine, University of Iowa’da Pazarlama odaklı MBA eğitimi ile devam etmiştir. University of Rochester tarafından Amerika genelinde, MBA programları arasında düzenlenen Pazarlama alanındaki yarışmada 3. seçilerek ödül almıştır. Okul hayatı sırasında, Amerika’nın en büyük internet tabanlı seyahat acentalarından biri olan Orbitz şirketinde e-pazarlama alanında çalışmıştır.

Microsoft’un Amerika’daki genel merkezinde çalışma hayatına devam etmiştir. Buradaki çalışmaları sırasında yazılım geliştirme süreci konusundaki tecrübelerini artırmıştır. Ayrıca, pazarlama alanında yaptığı projeler ile üzerinde çalıştığı ürünün planlanması ve geliştirilmesi konusunda önemli bir rol oynamıştır.

Çalışma ve eğitim hayatındaki bilgi, tecrübe ve deneyimlerini, Türkiye’de internet projeleri ile hayata geçirmek için Next Generation şirketini kurmuştur.

 

Gökhan Örün

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunudur. Yazılım ve Veri Yönetimi konularında uzmanlaşmıştır.

Fortis Türkiye Bankasında, Bilgi Teknolojileri’nde görev aldığı BT projeleri kapsamında, Java ve Microsoft .NET yazılım teknolojileri, Veri Ambarı, CRM ve İş Zekası konularında uzmanlaşmıştır.

Kariyerine Pegasus Havayolları, Bilgi Teknolojileri’nde devam etmiştir. Pegasus Havayolları için Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Veri Ambarı projesini hayata geçirmiştir. İnsan Kaynakları, Finans ve Pazarlama departmanlarının raporlama ihtiyaçlarına yönelik SAP Business Objects Raporlama Platformunu hayata geçirmiştir.

Yönetiminde ve uygulanmasında sorumluluk aldığı projeleri başarıyla gerçekleştirmiş ve çalıştığı şirketlere önemli katkılar sağlamıştır.

İş hayatındaki bilgi, tecrübe ve deneyimlerini, katma değeri yüksek internet projeleri ile uygulamaya geçirmek için Next Generation şirketinin kuruluşunda yer almıştır.